Results :
Nr. Couple Country Round Samba Cha Cha Cha Rumba Paso Doble Jive Sum Place
A B C F G H J A B C F G H J A B C F G H J A B C F G H J A B C F G H J
26 Arttu Ainoa / Minea Tillan Tanssidans Kirkkonummi, Finland 1. Round - - X - X - - 2 - - - - X - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 3 19.-20.
27 Magnús Ingi Árnason / Emilíana Ísis Káradóttir Dansíþróttafélag Kópavogs Reykjavík, Iceland 1. Round - - - - - - X 1 X X - - - X X 4 - - - X - X - 2 - X - X - - X 3 - - - - - - - 0 10 15.
28 Romans Bogdanovs / Debora Cerepanova Vecriga Riga, Latvia 1. Round X X X X X X X 7 - X X X X - X 5 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 33 5.
2. Round X - - - X - X 3 X - - X X - X 4 X X - - - X X 4 X X - - - X X 4 X X - X X X X 6 21
Final 2 3 5 4 5 3 4 3 4 4 6 5 5 3 4 3 5 6 3 5 3 4 2 5 6 4 5 2 3 2 6 6 3 5 3
29 Julius Juslin / Nelli Koivula Vantaan Kilpatanssijat Vantaa, Finland 1. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 X - - - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1 21.
30 Oskar Enno Kabel / Freia Lily Sarna Danceland Saue, Estonia 1. Round - - - - - - - 0 - X - - - - - 1 X - - X - - - 2 X - - - - - - 1 X - - - - X - 2 6 16.
31 Gudbjartur Halldor Magnusson / Erla Olafsdottir Dansfelagid Hvonn Kopavogur, Iceland 1. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 0 22.
32 Arti Neemelo / Teele Toobal Danceland Saku, Estonia 1. Round X X - - X X - 4 X - - - - - X 2 X X - X X - X 5 X X - X X X - 5 X - X X - X - 4 20 9.
2. Round - - X - - - - 1 - - X - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - X - - - - 1 3
33 Vili Niemelä / Lumina Leukkunen DSC Oulu, Finland 1. Round X X X X X - X 6 X X X - X - X 5 - X X - - - - 2 - X X - - - - 2 X X X - X - - 4 19 13.
34 Aron David Oskarsson / Henrietta Palfi Dansfelag Reykjavikur Reykjavik, Iceland 1. Round X X - - - X X 4 X X - X X X X 6 - - - X - - - 1 X - - - X X X 4 - X X X X - X 5 20 11.
2. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - X - - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1
35 Pietu Pirhonen / Marina Troshkova Danceline Tampere, Finland 1. Round - - - - - - - 0 - - - X - - X 2 X - - - - - - 1 - - - - - - - 0 - X - X - - - 2 5 17.
36 Aron Puna / Loore Heil Laguun Dance Club Tallinn, Estonia 1. Round - - X X - - - 2 - - - X - X - 2 - - X X X - X 4 - - X X - - - 2 - - - X - X X 3 13 14.
37 Petrus Puro / Kira Polishchuk Tanssidans Kirkkonummi, Finland 1. Round X X X X X X - 6 X X X X X X - 6 X X X - X X X 6 X - X - X X X 5 X X X X X X X 7 30 10.
2. Round - - - X - - - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - X - 1 - - - - - - - 0 2
38 Konstantin Razuvajev / Karolina Krasnikova Tantsustuudio IMPULSE Tallinn, Estonia 1. Round X - X X - - X 4 - - X - - X - 2 - X X - X X X 5 - - X X X X X 5 - - X X X - X 4 20 12.
2. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 0
39 Aleksejs Scerbakovs / Vladislava Grigalcuka Darja Dance Studio Liepaja, Latvia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 34 7.
2. Round - - X X X X - 4 - - X X X X X 5 X - - X X - - 3 - - X X X - - 3 - - X X X - - 3 18
40 Andrei Simakov / Sara Kantomaa DSC Oulu, Finland 1. Round - - - - - X - 1 - - X - - - - 1 - - - - - X - 1 - X - - - - - 1 - - - - - - - 0 4 18.
41 Luka Sthålberg / Aada Heikkinen DSC Oulu, Finland 1. Round - - - - - - - 0 X - - - - X - 2 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - X 1 3 19.-20.
43 Jelisei Zemljannikov / Vlada Sidunova Tanssiklubi Master Helsinki, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X - X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 2.
2. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 - X X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34
Final 5 4 3 2 2 5 5 4 3 3 2 2 3 5 3 4 2 2 2 3 5 5 3 3 2 2 4 5 5 3 3 2 2 4 5
44 Hugo Kristjan Tressum / Marta Ritson Esperanza TK Tallinn, Estonia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 4.
2. Round X X X X - - X 5 X X X X X X X 7 - X X X X X X 6 - X X X X - X 5 X X X - X X X 6 29
Final 4 5 2 5 3 4 3 5 5 2 4 4 4 2 5 6 3 4 5 4 4 3 5 2 4 5 3 3 4 5 2 4 5 3 2
45 Jegors Prokins / Karimova Polina Estetika Riga, Latvia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X - X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 1.
2. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35
Final 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
47 Illia Kachurovskyi / Nikolu Martu Dambite XDance Riga, Latvia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 3.
2. Round X X - X X X X 6 X X - X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X - X X X X 6 32
Final 3 6 6 3 4 2 2 2 6 6 3 3 2 4 2 5 6 3 4 2 2 2 6 6 3 3 2 4 2 6 5 3 4 2 4
48 Raiens Dusa / Dana Lebedeva Estetika Riga, Latvia 1. Round - X X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 6.
2. Round X X X - X X X 6 X X X - - X - 4 X X X X X X X 7 X X X X - X X 6 - X X X - X X 5 28
Final 6 2 4 6 6 6 6 6 2 5 5 6 6 6 6 2 4 5 6 6 6 6 4 4 5 6 6 6 6 4 4 5 6 6 6
49 Paul Wawrzyniak / Victoria Wawrzyniak TSA Schwarz-Gold im ESV Ingolstadt Ingolstadt, Germany 1. Round X X - X X X X 6 - X X X X X - 5 - X X - X X X 5 X X X X X X X 7 X X - - X X - 4 27 8.
2. Round - X - - - X - 2 - X - - - - - 1 X - - - - - - 1 X - - - X - - 2 X - - - - - - 1 7

A : Cecilia Lazar

B : Alexandra Kakurina Sandaker

C : Bo Loft Jensen

F : Ina Kocetova

G : Egle Visockaite Damaseviciene

H : Marek Chojnacki

J : Natalia Petrova