Results :
Nr. Couple Country Round Samba Cha Cha Cha Rumba Paso Doble Jive Sum Place
D F G H J L N D F G H J L N D F G H J L N D F G H J L N D F G H J L N
75 Max Nobst / Lena Mele Tanz-und Turnierclub, München, Germany 1. Round X X X X X X X 7 - - - X - - X 2 X - - X - - X 3 - X X - X X X 5 X X X X X X X 7 24 22.-23.
2. Round - - - - - X - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 1
77 Akseli Penttilä / Senja Kiho Danceline Tampere, Finland 1. Round - - - - - - - 0 - - - - X - - 1 - - - X - - - 1 - X - X - - - 2 - - - - - - - 0 4 35.
100 Thomas Ahti / Jennie Ahti Tanssiurheiluseura Rolling Vaasa, Finland 1. Round - - - - - - - 0 X - - - - - X 2 X - X - X - X 4 - - - - - - X 1 - - X - - - X 2 9 31.
101 Grímur Arnarson / Katrín Klara Ásgeirsdóttir Dansfelagid Hvonn Kopavogur, Iceland 1. Round - - - - - - - 0 - - - - X - - 1 X - X - - - - 2 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 3 36.
102 Kasper Hildebrand Arnø / Embla Teien Igelstad Elvebyen Sportsdanseklubb Drammen, Norway 1. Round X - - X - X X 4 - - X - X X X 4 X X - - - X - 3 - X X X X X - 5 X X - X - X X 5 21 19.-20.
2. Round - - - - - - - 0 - - X - - X - 2 - - - X - - - 1 - - - - - - - 0 - - X X - - - 2 5
103 Ron Dobrjanski-Piirsalu / Mira Kathrine Rødbro JDS Aarhus, Denmark 1. Round X X X - X X X 6 X X X X X X - 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 33 10.
2. Round X - X X X X X 6 X X - X - X X 5 X X X X X X - 6 X X X X X X X 7 X X - X X X - 5 29
3. Round - - - - - X - 1 - - - - - X X 2 X - - - X X - 3 - - - - X X X 3 X - - - X - X 3 12
104 Arnas Endriulaitis / Anastasija Pavšukova Kaspinas-Vijūnas Kaunas-Vilnius, Lithuania 1. Round X X X X X - - 5 X X X X X X X 7 X X X X X X - 6 X X X X X X - 6 X X X - X X X 6 30 9.
2. Round - X X X X X X 6 X - X X X X - 5 X X X X X X X 7 X - X X X X X 6 X - X - X X X 5 29
3. Round - - X - X X X 4 - - - - X X - 2 - - - - - X - 1 - - X - - X - 2 - X - - X X X 4 13
105 Ole-Gunnar Eriksen / Adele Rieger Elvebyen sportsdanseklubb Drammen, Norway 1. Round X - X - X X X 5 X X X X X - X 6 - X X X X - X 5 X X X X X X X 7 X X X X X - X 6 29 13.
2. Round - - - - - - X 1 X X X X - X X 6 - - X - - X X 3 - X - - X X X 4 - X - - - X X 3 17
106 Raigardas Gedvilas / Patricija Viciute MJ Dance Sport Academy Vilnius, Lithuania 1. Round X X X X X X X 7 X X X - X - - 4 X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 X X X X X X - 6 30 14.
2. Round X - X - - X - 3 X - X - X X - 4 X - X - X X X 5 - - X - - - - 1 X - - X - - - 2 15
107 Elias Haapalainen / Linnéa Ahti Tanssiurheiluseura Bolero Åbo, Finland 1. Round - - - - - X - 1 - X X X - - - 3 - X - - X - X 3 - - X X X X - 4 - - - X - - - 1 12 28.
108 Aarre Halinen / Peppi Koskinen Bolero Turku, Finland 1. Round - - - - - - X 1 - - X - - X X 3 X - - - - X - 2 - - - - X - - 1 - - - - - - - 0 7 32.-33.
109 Nikita Haruns / Anastasija Prikul Tanssiklubi Master Helsinki, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X - X X X X X 6 34 6.
2. Round X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 X X - X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X - 6 32
3. Round X X - X X X - 5 X X - X - X - 4 X X X - - - - 3 X X X X - X - 5 X X - X - X - 4 21
Final 5 6 6 6 7 5 7 5 6 6 6 5 6 6 6 6 6 7 4 5 7 6 7 5 7 4 6 6 4 7 6 7 5 5 6
110 Jorgen Janter / Inger Uutsalu Danceland Saku, Estonia 1. Round - - - - X - - 1 X - - X - - - 2 - - - X X - - 2 X - - X - - X 3 - - - - - X X 2 10 29.-30.
111 Matas Joffe / Adrijana Katinaite Ratuto Vilnius, Lithuania 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X - 6 X X X X - X - 5 X - X X - X X 5 - - X X X X - 4 27 17.
2. Round - - X - - - - 1 - - X - - - - 1 - - X - - - X 2 - - X - - - - 1 - - X X - - - 2 7
112 Stefan Kagadi / Adriana Johanson Lumets Helsinki, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X X X X - X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 4.
2. Round X X X X X X X 7 X X X - X - X 5 X X X X - X X 6 X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 31
3. Round X X X - - - X 4 X X X - X - X 5 X - X - X X X 5 X - X - X X X 5 X - X - X X X 5 24
Final 4 3 5 7 3 2 2 4 3 4 5 3 3 1 3 3 4 5 7 2 3 5 4 4 5 5 4 3 3 4 4 5 3 4 2
113 Aleksander Tuudor Kappet / Elenor Kurisoo Laguun Dance Club Tallinn, Estonia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X - X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 34 11.
2. Round X X - X X X - 5 X X - X - X - 4 X X - X - X - 4 X X - X - X - 4 - X - X - X - 3 20
3. Round - X - X - - - 2 - - - - - - - 0 - - - X - - - 1 - X - - - - - 1 - - - X - - - 1 5
115 Augustas Lopeta / Gabija Gumbryte MJ sportinių šokių akademija Vilnius, Lithuania 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 - X X X X X X 6 X X X X X X X 7 33 12.
2. Round X X X X - X - 5 - X - X - X - 3 X X X X - - - 4 X - - X - X - 3 X X X - - - X 4 19
3. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - X - - - - - 1 1
116 Mikke Luttinen / Miina Jauhiainen Danceline Tampere, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 - X X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 33 15.-16.
2. Round X - - X - - X 3 - - - - X - X 2 - - - - X X X 3 - X - - - X X 3 - - - - X X X 3 14
117 Adam Mamrak / Emilia Usselmann Team GED Gothenburg, Sweden 1. Round - X X X - X - 4 - - - X - X - 2 X X X - - X - 4 X X X X - - X 5 - - X - - - - 1 16 26.
118 Eetu Niittymäki / Inka Haataja Team HSDS Helsinki, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X - X - X X 5 X - X X - X X 5 X X X X X X X 7 31 18.
2. Round - - - - - - X 1 X X - - - - - 2 - - - X - - - 1 - - - - - - X 1 - - - - - - X 1 6
119 Georgio Paim / Mia Vosman Tantsukool Laguun Tallinn, Estonia 1. Round X X X X X - X 6 - X - - - - - 1 - X - - X - X 3 X - - X - X X 4 X X X - X X X 6 20 25.
120 Kalev Mattias Raussi / Anna-Maria Pogrebnaja TK Twist/TK Rubiin Tallinn, Estonia 1. Round X - - - - - X 2 X X X X - - - 4 - - - - X X - 2 - X X - X - X 4 X X - - - - - 2 14 27.
121 Elias Saastamoinen / Emmiina Alimattila La' Team Kaarina, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X - - - - X X 3 X - X X X X X 6 X X - - X X X 5 X - X - X X X 5 26 15.-16.
2. Round - X - - X - X 3 - X - - X - X 3 - - - X X - - 2 X - - - X - X 3 X - - - X - X 3 14
123 Valerii Shylo / Smilte Kozlovskyte Ratuto Vilnius, Lithuania 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 2.
2. Round X X X X X - X 6 X X X X X - X 6 X X X - X - X 5 X - X X X - X 5 X X X X X X X 7 29
3. Round X X X X X - X 6 X X X X X X X 7 X X X X - X X 6 X X X X - X X 6 X X X X - X X 6 31
Final 2 2 2 1 4 3 4 3 2 1 1 4 2 3 4 2 1 1 3 3 1 2 2 1 1 3 1 2 5 2 1 1 4 3 3
125 Joa Silventoinen / Eeva Suonio DanceLine Tampere, Finland 1. Round - - - - - - X 1 - - - - X - X 2 - - - - - X X 2 - - - - - - - 0 - - - X - - X 2 7 32.-33.
126 Daniil Ternovik / Sindija Granta Lesto Liepaja, Latvia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 1.
2. Round X X X X X - X 6 - X X X X X X 6 X X - X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 32
3. Round - X X X X X X 6 - X X X X X X 6 - X X X X - X 5 - X X X X X X 6 - X X X X X X 6 29
Final 7 1 1 3 1 1 3 7 1 3 3 2 1 4 7 1 2 2 2 1 4 7 1 3 2 1 2 4 7 1 2 2 1 1 4
127 Lauritz Blichfeldt Thoresen / Pola Ostrowska Lillestrøm Sportsdanseklubb Lillestrøm, Norway 1. Round - - X - X - - 2 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 - - - X X X X 4 - X - - X X - 3 23 22.-23.
2. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - X - 1 - - - - - - - 0 1
128 Tuomo Tirri / Anni Tättäläinen La' Team Kaarina, Finland 1. Round - X - X - - - 2 X X - X - X - 4 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - X X X - X - 4 10 29.-30.
129 Kaapo Tusa / Madeleine Tigerstedt Team HSDS Helsinki, Finland 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 3.
2. Round X X X - X X X 6 X X X X X X X 7 X X X - X X X 6 X X X X X - X 6 X X X X X X X 7 32
3. Round X X X X X - X 6 X X - X X - X 5 X X - X X - X 5 X X - X X - X 5 - - - X X X X 4 25
Final 1 4 4 2 2 4 1 1 5 5 2 1 4 2 1 4 5 3 1 4 2 1 3 7 3 2 3 1 1 3 5 3 2 2 1
130 Henrico Velpler / Hilja Pulkamo Vantaan Kilpatanssijat Vantaa, Finland 1. Round - - - - - - - 0 - - - - X - X 2 - - X - - X X 3 X - - - - - - 1 - - - - - - - 0 6 34.
131 Arseni Vorobyev / Kelly Rudenko Lumets Helsinki, Finland 1. Round X X X X X X - 6 X - X X X X X 6 - X X X X X X 6 X X X X X - - 5 X X - X X - X 5 28 21.
2. Round - - - - - X - 1 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - X - 1 2
132 Aleksi Ahola / Fay Antikainen Tanssidans Kirkkonummi, Finland 1. Round X X X X X X X 7 - X - - - X X 3 - - - X - - X 2 X X - - - X X 4 X X X X X X X 7 23 24.
2. Round - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 0
133 Emils Timaks / Alita Zinovatna Estetika Riga, Latvia 1. Round - X - X - X X 4 - X X X X X X 6 X X X X X - - 5 X X X - X - - 4 X X - X X - X 5 24 19.-20.
2. Round - X - - - - - 1 - - - X - - X 2 - - - - - - - 0 - X - - - - - 1 - X - - - - - 1 5
134 Mateusz Stawowy / Sara Silva Elita Kraków, Poland 1. Round X X X X X X - 6 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X - 6 33 5.
2. Round X - - X X X - 4 X - X X X X X 6 X X X X X X X 7 X X X X X X - 6 X - X X X X X 6 29
3. Round X - X X - X - 4 X - X X - - - 3 X X X X - X - 5 X - - X - - - 2 X - X X - - - 3 17
Final 3 5 3 4 6 6 6 2 4 2 4 7 5 5 2 5 3 4 6 6 5 3 5 2 4 7 5 7 2 5 3 4 7 6 5
135 Aivaras Kuoga / Eliza Abdellaoui Sūkurys Kaunas, Lithuania 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 X X X X X X X 7 35 8.
2. Round - X X X X - X 5 - - X X X - X 4 - X X X X - X 5 - X X X X - X 5 - X X X X - X 5 24
3. Round - - - - - - X 1 - X X - X - X 4 - - - - X - X 2 - X X X X - X 5 - X X - X - - 3 15
136 Hardi Vahtra / Karina Karklina Dzinatrs Riga, Latvia 1. Round X X X X X X X 7 X X X X X X - 6 X X X X X X - 6 X X X X X X - 6 X X X X X X X 7 32 7.
2. Round X X X X X X - 6 X X - X X X - 5 X X X - X X - 5 X X X X X X - 6 X X X X X - - 5 27
3. Round X - - - X X - 3 X - X X - X - 4 - X X X X X X 6 X - - - X - - 2 X - X - - - - 2 17
Final 6 7 7 5 5 7 5 6 7 7 7 6 7 7 5 7 7 6 5 7 6 4 6 6 6 6 7 5 6 6 7 6 6 7 7

D : Martin Parmas

F : Ina Kocetova

G : Egle Visockaite Damaseviciene

H : Marek Chojnacki

J : Natalia Petrova

L : Jean-Luc Habel

N : Juha Leskinen